Kullanım Sözleşmesi

1.) Doğahost ile çalışan tüm müşterilerimiz bu kullanım sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır. Bu kullanım sözleşmesi kapsamında, sözleşme şartlarına uymayan müşterilerin hesaplarını kapatmaya Doğahost’un hakkı ve yetkisi vardır.

2.) Sipariş formunda girilen bilgiler tamamen gizlidir ve Doğahost tarafından 3. şahıslara herhangi bir maksatla kesinlikle verilmez. Müşterimiz, sipariş formunda belirttiği bilgilerin doğruluğundan emin olmalı ve yanlış girilen bilgilerin doğurduğu sonuçlardan Doğahost’u sorumlu tutmamalıdır.

3.) Ödemesi onaylanan müşterilerimizin hesaplarının zamanında açılması Doğahost sorumluğundadır. Aksi belirtilmediği sürece bu süreç en fazla 24 saattir. EFT ve posta çeki ile yapılan ödemeler geç ulaştığından, yapılan ödemenin onayı zaman almaktadır. Müşterilerimizin bu zaman farkından kaynaklanan gecikmeleri göz önünde bulundurmaları umulmaktadır.

4.) Doğahost, kullanım sözleşmesi dışına çıkmadan hizmet alan müşterilerimizin, hizmetten memnun kalmadıkları takdirde ödemelerini hesap başlangıç tarihini takip eden 15 gün içinde iade eder. Buna kiralık sunucu ve alan adı hizmeti dahil değildir.

5.) Ödemesi 5 iş günü içinde yapılmayan siparişler sistemimizden otomatik olarak silinir.

6.) Hesabı açılan müşterilerimizin ödeme zamanları otomatik olarak Doğahost tarafından mail yoluyla, müşterilerimizin ödeme periyoduna bağlı olarak gönderilir. Bu zamanı takip eden 10 gün içinde ödemesi yapılmayan hesapların yayını durdurulur, 20 gün yapılmayan hesapların ise hesapları sistemimizden silinir.

7.) Kullanım şartlarımıza uymayan müşterilerimizin geri ödemeleri, şartların ne derece yerine getirilmediğine bağlı olarak  Doğahost tarafından belirlenir ve müşteriye ödenir. Sunucu kaynaklarını yasadışı, zarar verici nitelikte kullanan müşterilerimizin geri ödemesi (yıllık dahil) yapılmaz.

8.) Doğahost, tüm hesapların haftalık yedeğini alır. Buna rağmen müşterilerimizin yedeklerini oluşturmaları kesinlikle önerilir.

10.) Hack, warez, crack, IRC, pornografik, erotik veya herhangi bir yasadışı içeriğe ve eyleme sahip siteler uyarılmaksızın kapatılır ve bizimle olan çalışmaları sona erdirilir.

11.) Lisansız forum ve site materyallerinin kullanımı yasaktır. Özellikle lisansız vBulletin forum kurulumu durumunda söz konusu hesap uyarılmaksızın kapatılabilir. Lisansız vbulletin kullandığı tespit edilen siteler uyarılmaksızın kapatılır ve 10 TL ödeme yapmaları gerekir. Ödeme gerçekleşmediği sürece yedekler iletilemez ve hesap yeniden açılamaz.

12.) Doğahost %99 güncel olma (uptime) garantisi vermeyi amaçlar. Bunu garanti edemese de %95’in altındaki erişilebilirlik zamanları ücretsiz olarak hizmet paketinize eklenir.

13.) Sunucu üzerinde içeriği ve kullanımı bilinmeyen dosyalar çalıştırmak, sunucuya zarar verebilecek kodlar içermek veya eylemlerde bulunmak, sunucu kaynaklarını (işlemci, RAM) sunulan sınırların üstünde kullanarak (toplist, lisansız forum sistemleri, geniş kapsamlı chat sistemleri) sunucu verimini ve performansını olumsuz yönde etkilemek, spam ve benzeri eylemleri sunucu kaynaklarıyla yapmak kesinlikle yasaktır ve bunu yapan siteler uyarılmaksızın kapatılır.

14.) Doğahost en geç 14 saat içinde destek olma garantisi verir.

15.) Doğahost dolardaki aşırı dalgalanmaları aylık ve yıllık fiyatlarına yansıtma hakkını saklı tutar.