Sık Sorulan Sorular

1.) Sunucularınız nerede bulunuyor ve özellikleri nedir?
Deutschland, Almanya’da barındırılıyor. İnternete çıkış hızımız ise oldukça yüksek ve kararlıdır. Özellikler ve ayrıntılar için tıklayın lütfen.

2.) Sunucularınızda kaç tane site barındırıyorsunuz?
Bu konuda kesin bir limitimiz yoktur. Bu sayı, barındırılan sitelerin özelliklerine ve içeriklerine göre değişir ama her şartta sunucunun verimini düşürecek şekilde ve sayıda site barındırılmaz. Bu limit, sunucunun ve verdiğimiz hizmetin kalitesini etkileyecek noktalara çekilmez.

3.) Sunucular ne kadar sıklıkla güncelleştiriliyor? Bu sitemi etkiler mi?
Sunucuların verimi mevcut talebi karşılayamayacak noktaya ulaştığı zaman gerek donanım gerek yazılım olsun etkin bir güncelleştirme yapılır. Donanım güncelleştirmelerinde size haber verilir. Dosyalarınız bundan etkilenmez.

4.) Sunucularınızda hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?
Linux; CENTOS 5.x.

5.) Ödemelerimi nasıl yapabilirim?
Ödemelerinizi PTT posta çeki, Türkiye İş Bankası veya Garanti Bankası hesabımıza yatırabilirsiniz. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

6.) Ödeme periyodunuz nedir?
Aylık ödemeler için 30 gün, yıllık ödemeler için ise 365 gündür.

7.) Ödemelerimizi hangi para birimiyle yapabiliriz?
Tüm ödemeler Türk Lirası (TL) üzerinden alınmaktadır.

8.) Bir sonraki ödeme tarihimi ve yaptığım ödemelerimi nereden görebilirim?
Ödeme zamanınız geldiğinde size en az iki gün önce uyarı maili gelir. Ödemeniz her onaylandığında buna dair bir onay maili otomatik olarak gelir ve sitemizin sağ üst köşesindeki “Müşteri Girişi” bölümünden tüm ödeme bilgilerinizi görebilirsiniz.

9.) Ödememi zamanında yapmazsam nasıl bir işlem uygulanır?
Ödemenizi son ödeme tarihinizden itibaren 3 iş günü içinde yapamadıysanız bizimle iletişime geçip sorunu belirtmelisiniz. Aksi halde sizinle iletişime geçilir ve olumlu bir yaklaşım görülmezse siteniz kapatılır.

10.) Trafik limitimi aşarsam ne olur?
Bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Siz istemediğiniz sürece kesinlikle size ek bir trafik limiti sunulmaz ve bu yüzden ek bir ücret ödemezsiniz.

11.) Sahip olduğum paketi yükseltebilir ya da indirebilir miyim?
Geçiş için ek bir ücret ödemeden sadece hesaplar arasındaki güncel farkı ödeyerek işlemlerinizi bizimle iletişime geçerek yapabilirsiniz. Hesaplar arasındaki fark tarafımızca hesaplanarak size bildirilir. Onay vermeniz durumunda değişim yapılır. Değişim esnasında siteniz kapanmaz veya dosyalarınız zarar görmez.

12.) Fatura gönderiyor musunuz?
Fiyatlarımıza KDV dahil değildir. Faturanızı belirteceğiniz adrese iletiyoruz.

13.) Sitemde ASP kullanabilir miyim?
Sunucumuz Linux tabanlıdır. Asp desteği yoktur.

14.) IRC, radyo desteği/hosting veriyor musunuz?
Maalesef IRC, radyo desteği/hosting vermiyoruz.

15.) Herhangi bir içerik kısıtlaması var mı?
Din, dil, ırk ve kişilere yönelik her türlü suçlama ve hakaret içeren siteler fark edildiklerinde uyarılmaksızın kapatılır. Warez içerikli dosyalar sunucu firma tarafından fark edildiğinde kapatılabildiği için bu konuda garanti veremiyoruz. Pornografik içerikler tamamen yasaktır. Mp3, ses ve uyguluma dosyaları herhangi bir şiddete ve suça neden olmamak koşuluyla kullanılabilir. Sunucumuza zarar verebilecek kodlamalar kullanılan siteler kapatılır.

16.) Alan adımı nasıl yönlendireceğim?
Talep ettiğiniz paket için ödemenizi yaptıktan sonra tüm bilgiler mail adresinize gönderilecektir.

17.) Hosting özelliklerini yönetebileceğim bir kontrol paneli var mı?
Tüm paketlerimizde Türkçe Cpanel mevcuttur.

Doğahost İnternet Hizmetleri